Arboretum w Raciborzu

Kategoria:
Adres:
Arboretum w Raciborzu
Markowicka 17
47-400 Racibórz, Polska
Wiek:
Na pogodę:

27 Tak mógłby wyglądać tajemniczy las z niejednej książki dla dzieci. Ogród botaniczny „Arboretum Bramy Morawskiej” został utworzony w 2000 roku. Teren nigdy nie był wylesiony i wiele miejsc jest nietkniętych ręką człowieka, co daje mu specyficzny, nieco mroczny klimat. Ponadto Arboretum leży w najcieplejszej strefie klimatycznej Polski i wprost roi się tu od ciepłolubnych, rzadko spotykanych na Śląsku, roślin porastających okoliczne jary, stawy i źródła sprawiając, że atmosfera w czasie spacerów robi się nieco tajemnicza.

28 Bardzo pouczające i relaksujące zarazem jest przejście wzdłuż ścieżek dydaktycznych, gdzie na tablicach opisano gatunki drzew i krzewów rosnących w pobliżu trasy spacerowej. Dzieci szybko nauczą się dzięki nim rozróżniać podstawowe gatunki drzew. Na własne oczy zobaczą  ponad dwustuletnie dęby i ponad stuletnie sosny, lipy, modrzewie, graby, brzozy, olsze i świerki.

Na rodziny z dziećmi czekają też inne atrakcje - plac zabaw dla dzieci, ścieżki rowerowe oraz mini-ZOO. W małym ogrodzie zoologicznym, do którego wstęp jest bezpłatny, można obejrzeć ptaki i ssaki z różnych kontynentów oraz dowiedzieć się czym jest biogeografia zwierząt.

Wyróżnione galerie

Ostatnio dodane opinie